SENIOR BOYS OZTAG
Jul
3
to Oct 3

SENIOR BOYS OZTAG

SWISSA Oztag is played according to the laws of Oztag (which can be downloaded by clicking here) apart from the SWISSA Oztag by-laws (click here).


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 2 0 0 16 6 10 6
Georges River 1 0 0 7 3 4 3
St Marks 0 0 0 0 0 0 0
Redeemer 0 0 1 4 5 -1 0
All Saints 0 0 2 5 18 -13 0

Week 1: 30/7/19


St Euphemia 11-2 All Saints Kick off 1:55 pm
Bye vs Redeemer, Georges River, St Marks

Week 2: 6/8/19


All Saints 3-7 Georges River Kick off 1:20 pm
Redeemer 4-5 St Euphemia Kick off 1:55 pm
Bye St Marks

Week 3: 13/8/19


No Games


Week 4: 20/8/19


St Marks vs Redeemer Kick off 1:20 pm
Bye Georges River, St Euphemia, All Saints

Week 5: 27/8/19


Georges River vs Redeemer Kick off 1:20 pm
St Marks vs All Saints Kick off 1:20 pm
St Marks vs St Euphemia Kick off 1:55 pm

Week 6: 3/9/19


Redeemer vs All Saints Kick off 1:55 pm
St Euphemia vs Georges River Kick off 1:55 pm
Bye St Marouns

Week 7: 10/9/19


Georges River vs St Marks Kick off 1:55 pm
Bye Redeemer, St Euphemia, All Saints

Week 8: 17/9/19


Semi Finals


1st vs 4th Semi Final A - Kick off 1:20 pm
2nd vs 3rd Semi Final B - Kick off 1:20 pm

Grand Final


Winner Semi Final A vs Winner Semi Final B Grand Final - Kick off 1:55 pm

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS OZTAG
Jul
3
to Oct 4

15 YRS AND UNDER BOYS OZTAG

SWISSA Oztag is played according to the laws of Oztag (which can be downloaded by clicking here) apart from the SWISSA Oztag by-laws (click here).

 


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 3 0 0 24 14 10 9
Georges River 2 0 0 11 4 7 6
All Saints 1 0 2 14 17 -3 3
Redeemer 0 0 1 5 6 -1 0
St Marouns 0 0 1 3 5 -2 0
St Mary and Minas 0 0 2 5 16 -11 0

Week 1: 30/7/19


St Euphemia 10-2 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
St Euphemia 8-7 All Saints Kick off 1:55 pm
Bye Redeemer, Georges River, St Marouns

Week 2: 6/8/19


Georges River 5-3 St Marouns Kick off 1:20 pm
All Saints 6-3 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
All Saints 1-6 Georges River Kick off 1:55 pm
Redeemer 5-6 St Euphemia Kick off 1:55 pm

Week 3: 13/8/19


No Games


Week 4: 20/8/19


Redeemer vs St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
St Mary and Minas vs St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye Georges River, St Euphemia, All Saints

Week 5: 27/8/19


Georges River vs Redeemer Kick off 1:20 pm
St Marouns vs St Euphemia Kick off 1:20 pm
All Saints vs St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye St Mary and Minas

Week 6: 3/9/19


Redeemer vs All Saints Kick off 1:20 pm
St Mary and Minas vs Georges River Kick off 1:20 pm
St Euphemia vs Georges River Kick off 1:55 pm
Bye St Marouns

Week 7: 10/9/19


St Marouns vs Redeemer Kick off 1:20 pm
Bye St Euphemia, St Marouns, All Saints, St Mary and Minas

Week 8: 17/9/19


Semi Finals


1st vs 4th Semi Final A - Kick off 1:20 pm
2nd vs 3rd Semi Final B - Kick off 1:20 pm

Grand Final


Winner Semi Final A vs Winner Semi Final B Grand Final - Kick off 1:55 pm

View Event →
SENIOR GIRLS NETBALL
Jul
3
to Oct 3

SENIOR GIRLS NETBALL


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 2 0 1 64 32 32 6
Georges River 2 0 0 36 21 15 6
All Saints 1 0 1 30 18 12 3
St Marouns 0 0 0 0 0 0 0
St Euphemia 0 0 1 6 16 -10 0
St Marks 0 0 1 1 19 -18 0
St May & Minas 0 0 1 1 32 -31 0

Week 1: 30/7/19


Redeemer 32-1 St May & Minas Court 3 - 1:25pm
All Saints 19-1 St Marks Court 4 - 1:25pm
Georges River 20-15 Redeemer Court 3 - 2:05pm

Week 2: 6/8/19


Georges River 16-6 St Euphemia Court 3 - 1:25pm
All Saints 11-17 Redeemer Court 3 - 2:05pm

Week 3: 20/8/19


St Euphemia vs St May & Minas Court 3 - 1:25pm
Georges River vs St Marks Court 4 - 1:25pm
All Saints vs St May & Minas Court 3 - 2:05pm
Redeemer vs St Euphemia Court 4 - 2:05pm

Week 4: 27/8/19


St Marks vs St Euphemia Court 3 - 1:25pm
All Saints vs Georges River Court 3 - 2:05pm

Week 5: 3/9/19


St Marks vs St May & Minas Court 3 - 1:25pm
All Saints vs St Euphemia Court 3 - 2:05pm

Week 6: 10/9/19


Redeemer vs St Marks Court 3 - 1:25pm
Georges River vs St May & Minas Court 3 - 2:05pm

Week 7: 17/9/19


Semi Final A


1st vs 4th Court 1 - 1:25pm

Semi Final B


2nd vs 3rd Court 2 - 1:25pm

Grand Final


Winner Semi-final A vs Winner Semi-final B Court 1 - 2:05pm

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS NETBALL
Jul
3
to Oct 3

15 YRS AND UNDER GIRLS NETBALL


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 2 0 0 61 13 48 6
Georges River 2 0 0 38 5 33 6
All Saints 1 0 0 11 1 10 3
St Marouns 1 0 1 31 26 5 3
St Euphemia 1 0 2 15 52 -37 3
St Mary & Minas 1 0 3 8 55 -47 3
St Marks 0 0 2 5 17 -12 0

Week 1: 30/7/19


St Marks 1-11 All Saints Court 1 - 1:25pm
St Marouns 20-0 St Mary & Minas Court 2 - 1:25pm
St Mary & Minas 0-10 St Euphemia Court 1 - 2:05pm
Redeemer 26-11 St Marouns Court 2 - 2:05pm

Week 2: 6/8/19


St Mary & Minas 6-4 St Marks Court 1 - 1:25pm
Georges River 17-3 St Euphemia Court 2 - 1:25pm
Redeemer 35-2 St Euphemia Court 1 - 2:05pm
Georges River 21-2 St Mary & Minas Court 2 - 2:05pm

Week 3: 20/8/19


St Marks vs Georges River Court 1 - 1:25pm
St Marouns vs All Saints Court 2 - 1:25pm
All Saints vs Redeemer Court 1 - 2:05pm
St Marouns vs St Euphemia Court 2 - 2:05pm

Week 4: 27/8/19


St Marks vs St Euphemia Court 1 - 1:25pm
Redeemer vs Georges River Court 2 - 1:25pm
Georges River vs All Saints Court 1 - 2:05pm
All Saints vs St Mary & Minas Court 2 - 2:05pm

Week 5: 3/9/19


St Marks vs St Marouns Court 1 - 1:25pm
All Saints vs St Euphemia Court 2 - 2:05pm

Week 6: 10/9/19


Georges River vs St Marouns Court 1 - 1:25pm
Redeemer vs St Marks Court 2 - 1:25pm
St Mary & Minas vs Redeemer Court 2 - 2:05pm

Week 7: 17/9/19


Semi Final A


1st vs 4th Court 3 - 1:25pm

Semi Final B


2nd vs 3rd Court 4 - 1:25pm

Grand Final


Winner Semi-final A vs Winner Semi-final B Court 3 - 2:05pm

View Event →
SENIOR BOYS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

SENIOR BOYS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 5 0 0 10 0 10 15
St Marks 4 0 1 8 4 4 12
St Euphemia 3 0 2 6 5 1 9
Redeemer 2 0 3 6 8 -2 6
All Saints 1 0 4 4 9 -5 3
Georges River 0 0 5 2 10 -8 0

Week 1- 23/10/18


St Marouns 2-0 Redeemer Court 3 1.15
Georges River 1-2 Redeemer Court 3 1.40
All Saints 0-2 St Euphemia Court 3 2.05

Week 2- 30/10/18


St Marks 2-1 Redeemer Court 3 1.15
St Euphemia 2-0 Georges River Court 3 1.40
All Saints 1-2 Redeemer Court 3 2.05

Week 3- 6/11/18


St Marks 2-0 St Euphemia Court 3 1.15
St Marks 2-1 All Saints Court 3 1.40
Georges River 1-2 All Saints Court 3 2.05

Week 4- 13/11/18


St Marks 0-2 St Marouns Court 3 1.15
St Marouns 2-0 Georges River Court 3 1.40
Georges River 0-2 St Marks Court 3 2.05

Week 5- 20/11/18


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 3 1.15
All Saints 0-2 St Marouns Court 3 1.40
Redeemer 1-2 St Euphemia Court 3 2.05

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 2-0 St Marks Court 3- 1.25

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER BOYS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 5 0 1 11 2 9 15
St Euphemia 5 0 1 10 2 8 15
Georges River 5 0 1 10 3 7 15
All Saints 3 0 3 6 7 -1 9
St Marks 2 0 3 5 6 -1 6
Redeemer 1 0 5 2 10 -8 3
St Mary and Minas 0 0 6 0 12 -12 0

Week 1- 23/10/18


St Marouns 2-0 Redeemer Court 6- 1.15pm
Georges River 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.15pm
Georges River 2-0 Redeemer Court 6- 1.40pm
St Marouns 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.40pm
All Saints 0-2 St Euphemia Court 6- 2.05pm

Week 2- 30/10/18


St Marks 2-0 Redeemer Court 6- 1.15pm
St Euphemia 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.15pm
St Euphemia 2-0 Georges River Court 6- 1.40pm
St Marks 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.40pm
All Saints 2-0 Redeemer Court 6- 2.05pm

Week 3- 6/11/18


St Marks 0-2 St Euphemia Court 6- 1.15pm
St Marks 1-2 All Saints Court 6- 1.40pm
Georges River 2-0 All Saints Court 6- 2.05pm

Week 4- 13/11/18


St Marks 0-2 St Marouns Court 6- 1.15pm
St Marouns 1-2 Georges River Court 6- 1.40pm
Georges River 2-0 St Marks Court 6- 2.05pm

Week 5- 20/11/18


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 6- 1.15pm
All Saints 0-2 St Marouns Court 6- 1.40pm
Redeemer 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.40pm
Redeemer 0-2 St Euphemia Court 6- 2.05pm
All Saints 2-0 St Mary and Minas Court 2- 2.05pm

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 2-0 St Euphemia Court 1- 1.25

View Event →
SENIOR GIRLS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

SENIOR GIRLS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 4 0 1 8 2 6 12
Redeemer 4 0 1 8 4 4 12
St Euphemia 2 0 3 6 6 0 6
Georges River 2 0 3 5 6 -1 6
All Saints 2 0 3 4 7 -3 6
St Marks 1 0 4 2 8 -6 3

Week 1- 23/10/18


St Marouns 2-0 Redeemer Court 1- 1.15pm
Georges River 1-2 Redeemer Court 1- 1.40pm
All Saints 2-1 St Euphemia Court 1- 2.05pm

Week 2- 30/10/18



St Euphemia 2-0 Georges River Court 1- 1.40pm
All Saints 0-2 Redeemer Court 1- 2.05pm

Week 3- 6/11/18


St Marks 0-2 St Euphemia Court 1- 1.15pm
St Marks 0-2 All Saints Court 1- 1.40pm
Georges River 2-0 All Saints Court 1- 2.05pm

Week 4- 13/11/18


St Marks 2-0 St Marouns Court 1- 1.15pm
St Marouns 2-0 Georges River Court 1- 1.40pm
Georges River 2-0 St Marks Court 1- 2.05pm

Week 5- 20/11/18


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 1- 1.15pm
St Marks 0-2 Redeemer Court 2- 1.15pm
All Saints 0-2 St Marouns Court 1- 1.40pm
Redeemer 2-1 St Euphemia Court 1- 2.05pm

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 0-2 Redeemer Court 1- 1.55

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER GIRLS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 5 0 1 11 2 9 15
Georges River 5 0 1 11 3 8 15
Redeemer 4 0 2 8 4 4 12
St Euphemia 4 0 2 8 6 2 12
St Marks 2 0 4 4 8 -4 6
All Saints 1 0 5 3 10 -7 3
St Mary and Minas 0 0 6 0 12 -12 0

Week 1-23/10/2018


St Marouns 2-0 Redeemer Court 4- 1.15pm
Georges River 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.15pm
Georges River 2-0 Redeemer Court 4- 1.40pm
St Marouns 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.40pm
All Saints 1-2 St Euphemia Court 4- 2.05pm

Week 2- 30/10/2018


St Marks 0-2 Redeemer Court 4- 1.15pm
St Euphemia 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.15pm
St Euphemia 2-1 Georges River Court 4- 1.40pm
St Marks 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.40pm
All Saints 0-2 Redeemer Court 4- 2.05pm

Week 3- 6/11/2018


St Marks 0-2 St Euphemia Court 4- 1.15pm
St Marks 2-0 All Saints Court 4- 1.40pm
Georges River 2-0 All Saints Court 4- 2.05pm

Week 4- 13/11/2018


St Marks 0-2 St Marouns Court 4- 1.15pm
St Marouns 1-2 Georges River Court 4- 1.40pm
Georges River 2-0 St Marks Court 4- 2.05pm

Week 5- 20/11/2018


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 4- 1.15pm
All Saints 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.15pm
All Saints 0-2 St Marouns Court 4- 1.40pm
Redeemer 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.40pm
Redeemer 2-0 St Euphemia Court 4- 2.05pm

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 2-0 Georges River Court 3- 1.55

View Event →
SENIOR GIRLS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

SENIOR GIRLS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
Redeemer A 5 0 0 12 3 9 15
All Saints A 2 0 3 9 6 3 6
Redeemer B 2 0 3 5 10 -5 6
All Saints B 1 0 4 4 11 -7 3

Week 1 - 23rd of October


All Saints A 1-2 All Saints B Court 6
Redeemer A 3-0 Redeemer B Court 7

Week 2 - 30th of October


All Saints B 1-2 Redeemer A Court 6
Redeemer B 0-3 All Saints A Court 7

Week 3 - 6th of November


All Saints A 1-2 Redeemer A Court 6
All Saints B 0-3 Redeemer B Court 7

Week 4 - 13th of November


Bye vs

Week 5 - 20th of November


Semi-Finals


Redeemer A 3-0 Redeemer B Court 6
All Saints A 3-0 All Saints B Court 7

Week 6 - 27th of November


Finals


Redeemer A 2-1 All Saints A Court 6

3rd / 4th Playoff


Redeemer B 2-1 All Saints B Court 7

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER GIRLS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
Redeemer A 4 0 0 10 2 8 12
Georges River 3 0 1 7 5 2 9
Redeemer B 2 0 2 8 4 4 6
St Euphemia 1 0 3 4 8 -4 3
All Saints 0 0 4 1 11 -10 0

Week 1 - 23rd of October


All Saints 1-2 Georges River Court 1
Redeemer B 3-0 St Euphemia Court 2
Redeemer A vs bye

Week 2 - 30th of October


Georges River 0-3 Redeemer A Court 1
Redeemer B 3-0 All Saints Court 2
St Euphemia vs bye

Week 3 - 6th of November


All Saints 0-3 St Euphemia Court 1
Redeemer A 2-1 Redeemer B Court 2
Georges River vs bye

Week 4 - 13th of November


Bye vs

Week 5 - 20th of November


St Euphemia 1-2 Redeemer A Court 1
Redeemer B 1-2 Georges River Court 2
All Saints vs bye

Week 6 - 27th of November


Redeemer A 3-0 All Saints Court 1
Georges River 3-0 St Euphemia Court 2
Redeemer B vs bye

View Event →
SENIOR BOYS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

SENIOR BOYS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia A 4 0 1 12 3 9 12
All Saints 3 0 2 6 9 -3 9
Redeemer 2 0 3 8 7 1 6
St Euphemia B 1 0 4 4 11 -7 3

Week 1 - 23rd of October


All Saints 0-3 St Euphemia A Court 8
Redeemer 3-0 St Euphemia B Court 9

Week 2 - 30th of October


St Euphemia A 0-3 Redeemer Court 8
St Euphemia B 1-2 All Saints Court 9

Week 3 - 6th of November


Redeemer 1-2 All Saints Court 8
St Euphemia B 0-3 St Euphemia A Court 9

Week 4 - 13th of November


bye vs

Week 5 - 20th of November


Semi-Finals


Redeemer 0-3 St Euphemia B Court 8
St Euphemia A 3-0 All Saints Court 9

Week 6 - 27th of November


Finals


St Euphemia A 3-0 St Euphemia B Court 8

3rd / 4th Playoff


Redeemer 1-2 All Saints Court 9

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER BOYS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
Redeemer A 4 0 0 11 1 10 12
Georges River 4 0 1 12 3 9 12
Redeemer B 3 0 2 10 5 5 9
All Saints A 2 0 2 4 8 -4 6
St Euphemia A 1 0 3 5 7 -2 3
St Euphemia B 1 0 3 3 9 -6 3
All Saints B 0 0 4 0 12 -12 0

Week 1 - 23rd of October


All Saints B 0-3 Redeemer A Court 3
Georges River 3-0 All Saints A Court 4
Redeemer B 3-0 St Euphemia B Court 5
St Euphemia A vs bye

Week 2 - 30th of October


All Saints A 0-3 Redeemer A Court 3
Georges River 3-0 St Euphemia B Court 4
Redeemer B 2-1 St Euphemia A Court 5
All Saints B vs bye

Week 3 - 6th of November


St Euphemia A 0-3 Redeemer A Court 3
St Euphemia B 3-0 All Saints B Court 4
Redeemer B 1-2 Georges River Court 5
All Saints A vs bye

Week 4 - 13th of November


Bye vs

Week 5 - 20th of November


Georges River 1-2 Redeemer A Court 3
Redeemer B 3-0 All Saints B Court 4
St Euphemia A 1-2 All Saints A Court 5
St Euphemia B vs bye

Week 6 - 27th of November


All Saints B 0-3 Georges River Court 3
All Saints A 2-1 Redeemer B Court 4
St Euphemia B 0-3 St Euphemia A Court 5
Redeemer A vs bye

View Event →

SWISSA ATHLETICS CARNIVAL
Aug
12
9:00 AM09:00

SWISSA ATHLETICS CARNIVAL

Congratulations Redeemer Baptist School on winning the 2018 SWISSA Athletics Carnival. The final points score was:

  1. Redeemer Baptist School - 1708

  2. All Saints Grammar - 738

  3. St Euphemia College - 596

  4. St Marks College - 589

  5. St Marouns College - 379

  6. St Mary and Minas College - 175

Congratulations to the following girls age champions:

18yrs - Telisha Petrick and Elvice Ikuo - Redeemer Baptist School

17yrs - Carla Zammit - Redeemer Baptist School

16yrs - Mikalah Zammit - Redeemer Baptist School

15yrs - Esther Park - Redeemer Baptist School

14yrs - Victoria Garth - Redeemer Baptist School

13yrs - Olga-Liana Athanasatos - All Saints Grammar

12yrs - Victoria Gerring - Redeemer Baptist School

Congratulations to the following boys age champions:

18yrs - Junior Savaiko - Redeemer Baptist School

17yrs - Anthony Bolton - Redeemer Baptist School

16yrs - Sirach Zohre - Redeemer Baptist School

15yrs - Edward Garth - Redeemer Baptist School

14yrs - Albert Albert-Ikolo - Redeemer Baptist School

13yrs - Boris Spajic - St Marks College

12yrs - Avishek Jugjali - St Marks College

Click here for the full individual points table.

Click here for the full set of track results. Click here for records broken on the track.

Click here for the full set of field event results. Click here for records broken in field events.

View Event →
SWISSA CROSS COUNTRY
May
13
8:00 AM08:00

SWISSA CROSS COUNTRY

Congratulations to the following winners from the SWISSA Cross Country 2019:

Girls

  • 12yrs - Victoria Sultana - Redeemer Baptist School

  • 13yrs - Salote Fiefia - Redeemer Baptist School

  • 14yrs - Emilia Arcaba - St Euphemia College

  • 15yrs - Victoria Garth - Redeemer Baptist School

  • 16yrs - Emily Burns - Redeemer Baptist School

  • 17 yrs - Suzanne Jones - Redeemer Baptist School

  • 18yrs - Carla Zammit - Redeemer Baptist School

Boys

  • 12yrs - Joshua Frost - Redeemer Baptist School

  • 13yrs - Jeffrey Dong - Redeemer Baptist School

  • 14yrs - Cameron Frost - Redeemer Baptist School

  • 15yrs - Solomon Aynalem - Redeemer Baptist School

  • 16yrs - Debashis Prasad - St Marks Coptic College

  • 17 yrs - Adam Gibson - Redeemer Baptist School

  • 18yrs - Anthony Bolton - Redeemer Baptist School

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

15 YRS AND UNDER BOYS SOCCER

SWISSA Soccer is played at 2 locations:

SWISSA Soccer abides by the laws of soccer as set out by FIFA apart from the SWISSA Soccer by-Laws (click here).

Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 3 3 0 5 1 4 12
Georges River 2 3 1 5 5 0 9
Redeemer 2 2 2 6 4 2 8
All Saints 2 2 2 6 6 0 8
St Mary & Minas 2 2 2 3 4 -1 8
St Marouns 1 4 1 3 2 1 7
St Marks 0 2 4 2 8 -6 2

Week 1: 7/5/19

Redeemer 0-0 St Marouns The Crest (Field 1) 2:00pm
St Marouns 0-0 Georges River The Crest (Field 1) 1:25pm

Week 2: 14/5/19

All Saints 1-2 Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Euphemia 2-0 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
St Mary & Minas 1-2 Georges River Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 3: 21/5/19

Georges River 3-1 All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
Redeemer 1-2 St Euphemia Redeemer (Field 1) 1:25pm
St Marks 0-1 St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 4: 28/5/19

All Saints 2-0 St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
Redeemer 3-0 Georges River Redeemer (Field 1) 1:25pm
St Marouns 0-1 St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 5: 4/6/19

St Euphemia 0-0 All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Euphemia 0-0 St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
All Saints 0-0 St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 6: 11/6/19

Redeemer 0-1 St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Marks 1-3 St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm
All Saints 2-1 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 7: 18/6/19

Redeemer 0-0 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Marks 0-0 Georges River Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Marouns 0-0 St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm
Georges River 0-0 St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 8: 25/6/19

Finals

St Euphemia 1-1 (3-1) Georges River Redeemer Baptist School

Congratulations to St Euphemia College 15 yrs and under Boys Soccer Champions 2019

Resized-20190625-140958-2982.jpeg
View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

15 YRS AND UNDER GIRLS SOCCER


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 5 0 0 21 0 21 15
All Saints 4 0 1 10 4 6 12
St Marks 2 2 1 12 9 3 8
St Marouns 1 2 2 7 7 0 5
Georges River 1 1 3 1 5 -4 4
St Euphemia 1 1 2 1 7 -6 4
St Mary and Minas 0 0 5 3 23 -20 0

Week 1 - 7/5/19

Crest Bankstown

St Marouns 0-0 Georges River Field 2 - 1.20pm

St Marouns 0-1 Redeemer Field 2 - 1.55pm

Week 2- 14/5/19

Redeemer

Redeemer 5-0 St Euphemia Field 1 - 1.20pm

Hammondville

All Saints 1-2 St Marks Field 2 - 1.20pm
St Mary and Minas 0-1 Georges River Field 2 - 1.55pm

Week 3 - 21/5/19

Redeemer

Redeemer 4-0 St Marks Field 1 - 1.55pm

Hammondville

Georges River 0-1 St Euphemia Field 1 - 1.55pm
All Saints 2-1 St Marouns Field 2- 1.20pm
St Mary and Minas 1-4 All Saints Field 2- 1.55pm

Week 4 - 28/5/19

Hammondville

St Euphemia 0-0 St Marks Field 1 - 1.20pm
Georges River 0-1 All Saints Field 1 - 1.55pm
St Marouns 3-1 St Mary and Minas Field 2 - 1.20pm
Redeemer 8-0 St Mary and Minas Field 2- 1.55pm

Week 5 - 11/6/19

Hammondville

All Saints 2-0 St Euphemia Field 1 - 1.20pm
Redeemer 3-0 Georges River Field 1 - 1.55pm
St Mary and Minas 1-7 St Marks Field 2 - 1.20pm
St Marouns 3-3 St Marks Field 2- 1.55pm

Week 6 - 18/6/19

Redeemer

Redeemer vs All Saints Field 1- 1.20pm

Hammondville

St Euphemia vs St Mary and Minas Field 1 - 1.20pm
St Euphemia vs St Marouns Field 1 - 1.55pm
St Marks vs Georges River Field 2 - 1.20pm

Finals - 25/6/19


Redeemer 1-0 All Saints Field 1 - 1.50pm

Congratulations to Redeemer Baptist School Junior Girls Soccer Champions 2019

image1.jpeg
View Event →
SENIOR GIRLS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

SENIOR GIRLS SOCCER


Team W D L F A GD Pts
All Saints 4 0 0 15 2 13 12
Redeemer 4 0 0 14 1 13 12
St Euphemia 2 0 2 7 10 -3 6
Georges River 1 0 3 2 10 -8 3
St Marks 0 1 2 0 7 -7 1
St Marouns 0 1 4 3 11 -8 1

Week 1 - 7/5/19

The Crest

Georges River 0-3 Redeemer Field 4- 1.20pm

Week 2- 14/5/19

Redeemer

Redeemer 4-0 St Euphemia Field 1 - 1.55pm

Hammondville

All Saints 3-0 St Marks Field 3- 1.20pm
All Saints 5-0 Georges River Field 3- 1.55pm

Week 3 - 21/5/19

Redeemer

Redeemer 4-0 St Marks Field 1 - 1.20pm

Hammondville

Georges River 1-2 St Euphemia Field 1 - 1.20pm
St Marouns 0-4 All Saints Field 3- 1.20pm
St Marouns 0-1 Georges River Field 3- 1.55pm

Week 4 - 28/5/19

Hammondville

St Marouns 1-3 Redeemer Field 3 - 1.20pm
St Marouns 0-0 St Marks Field 3 - 1.55pm

Week 5 - 11/6/19

Hammondville

St Euphemia 2-3 All Saints Field 3 - 1.20pm
St Euphemia 3-2 St Marouns Field 3 - 1.55pm

Week 6 - 18/6/19

Redeemer

Redeemer 0-0 All Saints Field 1 - 1.55pm

Hammondville

St Marks 0-0 St Euphemia Field 3- 1.20pm
St Marks 0-0 Georges River Field 3- 1.55pm

Finals - 25/6/19

Redeemer


Redeemer 1-0 All Saints Field 3 - 1.50pm

Congratulations to Redeemer Baptist School Senior Girls Soccer Champions 2019

image2.jpeg
View Event →
SENIOR BOYS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

SENIOR BOYS SOCCER

SWISSA Soccer is played at 2 locations:

SWISSA Soccer abides by the laws of soccer as set out by FIFA apart from the SWISSA Soccer by-Laws (click here).

Team W D L F A GD Pts
Redeemer 4 1 0 8 1 7 13
All Saints 2 2 1 11 3 8 8
Georges River 2 2 1 6 4 2 8
St Marks 1 3 1 2 2 0 6
St Euphemia 1 1 3 5 6 -1 4
St Marouns 0 1 4 2 18 -16 1

Week 1: 7/5/19

Redeemer 4-0 St Marouns The Crest (Field 3) 2:00pm
St Marouns 0-2 Georges River The Crest (Field 3) 1:25pm

Week 2: 14/5/19

All Saints 0-1 Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Euphemia 0-1 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 3: 21/5/19

Georges River 1-1 All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
Redeemer 0-0 St Euphemia Redeemer (Field 1) 2:00pm

Week 4: 28/5/19

All Saints 0-0 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
Redeemer 2-1 Georges River Redeemer, (Field 1) 2:00pm
St Marouns 1-3 St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 5: 4/6/19

St Euphemia 1-2 All Saints Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
St Marks 1-1 St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm
St Marks 0-0 Georges River Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 6: 11/6/19

All Saints 8-0 St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Marks 0-1 Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
Georges River 2-1 St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm

Week 7: 18/6/19 - Cancelled due to weather

1st vs 4th Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm
2nd vs 3rd Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm

Week 8: 25/6/19

Redeemer 1-0 All Saints Rudd Park (Field 2) 1:25pm

Congratulations to Redeemer Baptist School Senior Boys Soccer Champions 2019

IMG_1276.jpg
View Event →
SOCCER GALA DAY
Apr
9
9:00 AM09:00

SOCCER GALA DAY

Click here for details regarding the SWISSA Soccer Gala Day to be held on April 9th, Hammondville Oval commencing at 9:00am.

Final Results

Senior Boys

  1. All Saints Grammar - 13 points (+7)

  2. Redeemer Baptist School - 11 points (+8)

  3. St Euphemia College - 7 points (0)

  4. St Marouns College - 5 points (-2)

  5. St Marks College - 3 points (-3)

  6. St Mary and Minas - 1 point (-10)

Senior Girls

  1. All Saints Grammar - 15 points (+14)

  2. Redeemer Baptist School - 10 points (+12)

  3. St Euphemia College - 7 points (+3)

  4. St Marks College - 7 points (+1)

  5. St Marouns College - 4 points (-3)

  6. St Mary and Minas - 0 points (-27)

View Event →
SWISSA SWIMMING CARNIVAL
Mar
22
8:00 AM08:00

SWISSA SWIMMING CARNIVAL

The SWISSA Swimming Carnival was held on Friday March 22. The results are as follows:

  1. Redeemer Baptist School 519

  2. All Saints Grammar 185

  3. St Euphemia College 178

  4. St Marouns College 168

  5. St Marks College 130

  6. St Mary & St Minas College 62

For the full list of results click here.

Congratulations to the following Girls Age Champions:

12 yrs - Hanna, Mary Elizabeth - SMC

13 yrs - Kaloudis, Irene - ASG

14 yrs - Antoun, Daniella - STM

15 yrs - Bosancic, Sanja - SMC

16 yrs - Poyitt, Evelyn - RBS

17 yrs - Zammit, Mikalah - RBS

Opens - Zammit, Carla - RBS

Congratulations to the following Boys Age Champions:

12 yrs - Frost, Joshua - RBS

13 yrs - Todic, Ilija - SMC

14 yrs - Choi, Alex - RBS

15 yrs - Zisopoulos, Konstantinos - SEB

16 yrs - Kwak, Jayden - RBS

17 yrs - Gibson, Adam - RBS

Opens - Bolton, Anthony - RBS

For a list of all records broken click here.

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

15 YRS AND UNDER GIRLS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 6 0 0 235 44 191 18
St Marouns 5 0 1 143 61 82 15
All Saints 4 0 2 90 82 8 12
Georges River 3 0 3 117 74 43 9
St Mary and Minas 1 1 4 46 110 -64 4
St Marks 1 1 4 49 123 -74 4
St Euphemia 0 0 6 32 218 -186 0

Week 1 - 12/02/19

Redeemer 24-3 All Saints Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 5-5 St Mary and Minas Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 10-18 Redeemer Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 2 - 19/02/19

St Mary and Minas 6-22 St Marouns Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 4-8 St Marouns Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
All Saints 12-10 Georges River Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 6-19 St Mary and Minas Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 3 - 26/02/19

St Euphemia 10-18 St Marks Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 4-59 Georges River Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 4 - 5/03/19

St Euphemia 4-36 All Saints Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 17-8 St Marks Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 6-38 St Marouns Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 5 - 12/03/19

All Saints 13-26 St Marouns Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 2-48 Redeemer Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 15-6 St Mary and Minas Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
Redeemer 26-23 St Marouns Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 6 - 19/03/19

Redeemer 46-0 St Mary and Minas Court 3 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 10-8 St Marks Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 6-26 St Marouns Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
Redeemer 73-6 St Marks Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
All Saints 16-10 St Mary and Minas Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 8 -Finals- 2/04/19

St Marouns 6-28 Redeemer Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm

Congratulations to Redeemer Baptist School, Junior Girls Basketball Champions 2019

image1.jpg
View Event →
SENIOR GIRLS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

SENIOR GIRLS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 6 0 0 208 60 148 18
Redeemer 4 0 2 128 91 37 12
St Marks 4 0 2 68 60 8 12
Georges River 2 0 4 76 139 -63 6
All Saints 1 0 4 41 125 -84 3
St Marouns 0 0 5 49 95 -46 0

Week 1- 12/02/19

St Euphemia 16-5 St Marks Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
Redeemer 21-8 All Saints Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
Redeemer 31-10 Georges River Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 2 - 19/02/19

All Saints 11-10 St Marouns Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Marks 13-7 Georges River Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Euphemia 32-9 St Marouns Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 3 - 26/02/19

All Saints 5-56 St Euphemia Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Euphemia 33-5 Georges River Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 4 - 5/03/19

St Euphemia 35-24 Redeemer Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Marks 12-3 All Saints Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
All Saints 14-26 Georges River Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm
St Marouns 10-26 Redeemer Court 4 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 5 - 12/03/19

St Marouns 12-16 Georges River Court 1 - 1:30 pm - 2:02 pm
St Marks 10-8 St Marouns Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Marks 12-9 Redeemer Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 6 - Semis- 19/03/19

St Euphemia 36-12 Georges River Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
Redeemer 17-16 St Marks Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm

Week 8 - Finals- 2/04/19

St Euphemia 32-27 Redeemer Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm

Congratulations to St Euphemia College, Senior Girls Basketball Champions 2019

IMG_9228.JPG
View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

15 YRS AND UNDER BOYS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 6 0 0 246 76 170 18
St Marouns 5 0 1 149 58 91 15
St Mary and Minas 4 0 2 148 89 59 12
Georges River 3 0 3 156 132 24 9
St Marks 2 0 4 68 102 -34 6
All Saints 1 0 5 50 182 -132 3
Redeemer 0 0 6 27 205 -178 0

Week 1 - 12/02/19


Redeemer 8-16 All Saints Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marks 11-23 St Mary and Minas Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 40-2 Redeemer Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 2 - 19/02/19


St Mary and Minas 6-10 St Marouns Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marks 3-22 St Marouns Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 9-50 Georges River Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 34-26 St Mary and Minas Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 3 - 26/02/19


St Euphemia 30-7 St Marks Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 45-16 Georges River Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 4 - 5/03/19


St Euphemia 51-10 All Saints Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 23-13 St Marks Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 30-15 St Marouns Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 5 - 12/03/19


All Saints 5-35 St Marouns Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 56-2 Redeemer Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 15-34 St Mary and Minas Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 2-38 St Marouns Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 6 - 19/03/19


Redeemer 11-33 St Mary and Minas Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm
All Saints 2-12 St Marks Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 12-29 St Marouns Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 2-22 St Marks Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 8-26 St Mary and Minas Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 8 -Finals- 2/04/19


St Marouns 19-37 St Euphemia Court 4 - 1:30 pm - 2:02 pm

Congratulations to St Euphemia College, Junior Boys Basketball Champions 2019

Resized_20190402_144600_289.jpeg
View Event →
SENIOR BOYS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

SENIOR BOYS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marks 6 0 0 211 122 89 18
St Marouns 4 0 2 140 109 31 12
Redeemer 3 0 1 109 66 43 9
Georges River 3 0 3 154 168 -14 9
St Euphemia 1 0 4 81 124 -43 3
All Saints 0 0 5 47 149 -102 0

Week 1- 12/02/19


St Euphemia 18-39 St Marks Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 34-10 All Saints Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 31-24 Georges River Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 2 - 19/02/19


All Saints 9-24 St Marouns Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 26-17 Georges River Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 12-29 St Marouns Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 3 - 26/02/19



All Saints 4-14 St Euphemia Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 23-25 Georges River Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 4 - 5/03/19


St Euphemia 14-27 Redeemer Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 45-6 All Saints Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 18-32 Georges River Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marouns 18-17 Redeemer Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 5 - 12/03/19


St Marouns 24-26 Georges River Court 1 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marks 30-29 St Marouns Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 25-22 Redeemer Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 6 - Semis- 19/03/19


St Marks 46-30 Georges River Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marouns 16-15 Redeemer Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 8 - Finals- 2/04/19


St Marks 17-19 St Marouns Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm

Congratulations to St Marouns College, Senior Boys Basketball Champions 2019

DSC_0767-2.jpg
View Event →
YR 10 AND UNDER BOYS INDOOR CRICKET
Jan
28
to Apr 17

YR 10 AND UNDER BOYS INDOOR CRICKET


Team W D L F A GD Pts
Georges River 4 0 0 235 120 115 12
All Saints 1 0 3 205 252 -47 3
Redeemer 1 0 3 189 257 -68 3

Week 1 - 12/02/2019


All Saints 37-41 Georges River Court 1 - 1:20pm
Redeemer vs Bye Court 2

Week 2 - 19/02/2019


Georges River 74-31 All Saints Court 1 - 1:20pm
Redeemer vs Bye Court 2

Week 3 - 26/02/2019


Georges River 56-14 Redeemer Court 1 - 1:20pm
All Saints vs bye Court 2

Week 4 - 05/03/2019


Redeemer 77-78 All Saints Court 1 - 1:20pm
Georges River vs bye Court 2

Week 5 - 12/03/2019


Georges River 64-38 Redeemer Court 1 - 1:20pm
All Saints vs bye Court 2

Week 6 - 19/03/2019


Redeemer 60-59 All Saints
Georges River vs bye Court 2

Week 7 - 02/04/2019


Final


Georges River 56-46 All Saints Court 1 - 1:20pm

Congratulations Georges River - SWISSA Indoor Cricket Champions

View Event →