Filtering by: Term 3

SWISSA ATHLETICS CARNIVAL
Aug
12
9:00 AM09:00

SWISSA ATHLETICS CARNIVAL

Congratulations Redeemer Baptist School on winning the 2018 SWISSA Athletics Carnival. The final points score was:

  1. Redeemer Baptist School - 1708

  2. All Saints Grammar - 738

  3. St Euphemia College - 596

  4. St Marks College - 589

  5. St Marouns College - 379

  6. St Mary and Minas College - 175

Congratulations to the following girls age champions:

18yrs - Telisha Petrick and Elvice Ikuo - Redeemer Baptist School

17yrs - Carla Zammit - Redeemer Baptist School

16yrs - Mikalah Zammit - Redeemer Baptist School

15yrs - Esther Park - Redeemer Baptist School

14yrs - Victoria Garth - Redeemer Baptist School

13yrs - Olga-Liana Athanasatos - All Saints Grammar

12yrs - Victoria Gerring - Redeemer Baptist School

Congratulations to the following boys age champions:

18yrs - Junior Savaiko - Redeemer Baptist School

17yrs - Anthony Bolton - Redeemer Baptist School

16yrs - Sirach Zohre - Redeemer Baptist School

15yrs - Edward Garth - Redeemer Baptist School

14yrs - Albert Albert-Ikolo - Redeemer Baptist School

13yrs - Boris Spajic - St Marks College

12yrs - Avishek Jugjali - St Marks College

Click here for the full individual points table.

Click here for the full set of track results. Click here for records broken on the track.

Click here for the full set of field event results. Click here for records broken in field events.

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS NETBALL
Jul
3
to Oct 3

15 YRS AND UNDER GIRLS NETBALL


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 6 0 0 154 28 126 18
St Marouns 5 0 1 104 46 58 15
Georges River 4 0 2 81 56 25 12
All Saints 3 0 3 51 49 2 9
St Euphemia 2 0 4 22 78 -56 6
St Mary & Minas 1 0 5 11 99 -88 3
St Marks 0 0 6 19 86 -67 0

Week 1: 30/7/19


St Marks 1-11 All Saints Court 1 - 1:25pm
St Marouns 20-0 St Mary & Minas Court 2 - 1:25pm
St Mary & Minas 0-10 St Euphemia Court 1 - 2:05pm
Redeemer 26-11 St Marouns Court 2 - 2:05pm

Week 2: 6/8/19


St Mary & Minas 6-4 St Marks Court 1 - 1:25pm
Georges River 17-3 St Euphemia Court 2 - 1:25pm
Redeemer 35-2 St Euphemia Court 1 - 2:05pm
Georges River 21-2 St Mary & Minas Court 2 - 2:05pm

Week 3: 20/8/19


St Marks 3-17 Georges River Court 1 - 1:25pm
St Marouns 14-5 All Saints Court 2 - 1:25pm
All Saints 6-18 Redeemer Court 1 - 2:05pm
St Marouns 15-1 St Euphemia Court 2 - 2:05pm

Week 4: 27/8/19


St Marks 3-4 St Euphemia Court 1 - 1:25pm
Redeemer 27-4 Georges River Court 2 - 1:25pm
Georges River 12-4 All Saints Court 1 - 2:05pm
All Saints 17-2 St Mary & Minas Court 2 - 2:05pm

Week 5: 3/9/19


St Marks 4-27 St Marouns Court 1 - 1:25pm
All Saints 8-2 St Euphemia Court 2 - 2:05pm

Week 6: 10/9/19


Georges River 10-17 St Marouns Court 1 - 1:25pm
Redeemer 21-4 St Marks Court 2 - 1:25pm
St Mary & Minas 1-27 Redeemer Court 2 - 2:05pm

Week 7: 17/9/19


Semi Final A


1st - RBS 22-10 4th - ASG Court 3 - 1:25pm

Semi Final B


2nd - STM 15-17 3rd - GRG Court 4 - 1:25pm

Grand Final


Winner - RBS 30-6 Runner up - GRG Court 3 - 2:05pm

View Event →
SENIOR GIRLS NETBALL
Jul
3
to Oct 3

SENIOR GIRLS NETBALL


Team W D L F A GD Pts
Georges River 5 0 0 131 30 101 15
Redeemer 4 0 1 119 48 71 12
St Euphemia 3 0 2 95 41 54 9
All Saints 2 0 3 45 72 -27 6
St May & Minas 1 0 4 21 131 -110 3
St Marouns 0 0 0 0 0 0 0
St Marks 0 0 5 19 108 -89 0

Week 1: 30/7/19


Redeemer 32-1 St May & Minas Court 3 - 1:25pm
All Saints 19-1 St Marks Court 4 - 1:25pm
Georges River 20-15 Redeemer Court 3 - 2:05pm

Week 2: 6/8/19


Georges River 16-6 St Euphemia Court 3 - 1:25pm
All Saints 11-17 Redeemer Court 3 - 2:05pm

Week 3: 20/8/19


St Euphemia 34-1 St May & Minas Court 3 - 1:25pm
Georges River 20-4 St Marks Court 4 - 1:25pm
All Saints 11-3 St May & Minas Court 3 - 2:05pm
Redeemer 19-14 St Euphemia Court 4 - 2:05pm

Week 4: 27/8/19


St Marks 4-19 St Euphemia Court 3 - 1:25pm
All Saints 3-29 Georges River Court 3 - 2:05pm

Week 5: 3/9/19


St Marks 8-14 St May & Minas Court 3 - 1:25pm
All Saints 1-22 St Euphemia Court 3 - 2:05pm

Week 6: 10/9/19


Redeemer 36-2 St Marks Court 3 - 1:25pm
Georges River 46-2 St May & Minas Court 3 - 2:05pm

Week 7: 17/9/19


Semi Final A


1st - GRG 15-0 4th - ASG - Forfiet Court 1 - 1:25pm

Semi Final B


2nd - RBS 15-14 3rd - SEC Court 2 - 1:25pm

Grand Final


Winner - GRG 20-17 Runner Up - RBS Court 1 - 2:05pm

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS OZTAG
Jul
3
to Oct 4

15 YRS AND UNDER BOYS OZTAG

SWISSA Oztag is played according to the laws of Oztag (which can be downloaded by clicking here) apart from the SWISSA Oztag by-laws (click here).

 


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 5 0 0 41 23 18 15
Redeemer 3 0 2 38 19 19 9
Georges River 3 0 2 27 22 5 9
St Marouns 2 1 2 27 24 3 7
All Saints 1 1 3 20 31 -11 4
St Mary and Minas 0 0 5 8 42 -34 0

Week 1: 30/7/19


St Euphemia 10-2 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
St Euphemia 8-7 All Saints Kick off 1:55 pm
Bye Redeemer, Georges River, St Marouns

Week 2: 6/8/19


Georges River 5-3 St Marouns Kick off 1:20 pm
All Saints 6-3 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
All Saints 1-6 Georges River Kick off 1:55 pm
Redeemer 5-6 St Euphemia Kick off 1:55 pm

Week 3: 13/8/19


No Games


Week 4: 20/8/19


Redeemer 10-2 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
St Mary and Minas 0-8 St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye Georges River, St Euphemia, All Saints

Week 5: 27/8/19


Georges River 3-8 Redeemer Kick off 1:20 pm
St Marouns 4-8 St Euphemia Kick off 1:20 pm
All Saints 5-5 St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye St Mary and Minas

Week 6: 3/9/19


Redeemer 9-1 All Saints Kick off 1:20 pm
St Mary and Minas 1-8 Georges River Kick off 1:20 pm
St Euphemia 9-5 Georges River Kick off 1:55 pm
Bye St Marouns

Week 7: 10/9/19


St Marouns 7-6 Redeemer Kick off 1:20 pm
Bye St Euphemia, St Marouns, All Saints, St Mary and Minas

Week 8: 17/9/19


Semi Finals


St Euphemia vs St Marouns Semi Final A - Kick off 1:20 pm
Redeemer vs Georges River Semi Final B - Kick off 1:20 pm

Grand Final


Winner Semi Final A vs Winner Semi Final B Grand Final - Kick off 1:55 pm

View Event →
SENIOR BOYS OZTAG
Jul
3
to Oct 3

SENIOR BOYS OZTAG

SWISSA Oztag is played according to the laws of Oztag (which can be downloaded by clicking here) apart from the SWISSA Oztag by-laws (click here).


Team W D L F A GD Pts
Georges River 4 0 0 24 10 14 12
St Euphemia 3 0 1 28 11 17 9
Redeemer 2 0 2 27 13 14 6
All Saints 1 0 3 16 28 -12 3
St Marks 0 0 4 2 35 -33 0

Week 1: 30/7/19


St Euphemia 11-2 All Saints Kick off 1:55 pm
Bye Redeemer, Georges River, St Marks

Week 2: 6/8/19


All Saints 3-7 Georges River Kick off 1:20 pm
Redeemer 4-5 St Euphemia Kick off 1:55 pm
Bye St Marks

Week 3: 13/8/19


No Games


Week 4: 20/8/19


St Marks 0-12 Redeemer Kick off 1:20 pm
Bye Georges River, St Euphemia, All Saints

Week 5: 27/8/19


Georges River 4-3 Redeemer Kick off 1:20 pm
St Marks 2-7 All Saints Kick off 1:20 pm
St Marks 0-8 St Euphemia Kick off 1:55 pm

Week 6: 3/9/19


Redeemer 8-4 All Saints Kick off 1:55 pm
St Euphemia 4-5 Georges River Kick off 1:55 pm
Bye St Marouns

Week 7: 10/9/19


Georges River 8-0 St Marks Kick off 1:55 pm
Bye Redeemer, St Euphemia, All Saints

Week 8: 17/9/19


Semi Finals


Georges River vs All Saints Semi Final A - Kick off 1:20 pm
St Euphemia vs Redeemer Semi Final B - Kick off 1:20 pm

Grand Final


Winner Semi Final A vs Winner Semi Final B Grand Final - Kick off 1:55 pm

View Event →