SENIOR BOYS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

SENIOR BOYS SOCCER

SWISSA Soccer is played at 2 locations:

SWISSA Soccer abides by the laws of soccer as set out by FIFA apart from the SWISSA Soccer by-Laws (click here).


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 2 0 0 5 0 5 6
Georges River 1 0 0 2 0 2 3
St Marks 1 0 0 1 0 1 3
All Saints 0 0 1 0 1 -1 0
St Euphemia 0 0 1 0 1 -1 0
St Marouns 0 0 2 0 6 -6 0

Week 1: 7/5/19


Redeemer 4-0 St Marouns The Crest (Field 3) 2:00pm
St Marouns 0-2 Georges River The Crest (Field 3) 1:25pm

Week 2: 14/5/19


All Saints 0-1 Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Euphemia 0-1 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 3: 21/5/19


Georges River vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
Redeemer vs St Euphemia Redeemer (Field 1) 2:00pm

Week 4: 28/5/19


All Saints vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
Redeemer vs Georges River Redeemer, (Field 1) 2:00pm
St Marouns vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 5: 4/6/19


St Euphemia vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
St Marks vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm
St Marks vs Georges River Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 6: 11/6/19


All Saints vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Marks vs Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
Georges River vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm

Week 7: 18/6/19


1st vs 4th Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm
2nd vs 3rd Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm

Week 8: 25/6/19


Winner Semi 1 vs Winner Semi 2 Rudd Park (Field 2) 1:25pm


Week 1: 7/5/19


Redeemer vs St Marouns The Crest (Field 3) 2:00pm
St Marouns vs Georges River The Crest (Field 3) 1:25pm

Week 2: 14/5/19


All Saints vs Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Euphemia vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 3: 21/5/19


Georges River vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
Redeemer vs St Euphemia Redeemer (Field 1) 2:00pm

Week 4: 28/5/19


All Saints vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
Redeemer vs Georges River Redeemer, (Field 1) 2:00pm
St Marouns vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 5: 4/6/19


St Euphemia vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
St Marks vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm
St Marks vs Georges River Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 6: 11/6/19


All Saints vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Marks vs Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
Georges River vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm

Week 7: 18/6/19


1st vs 4th Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm
2nd vs 3rd Rudd Park, Belfield (Field 3) 2:00pm

Week 8: 25/6/19


Winner Semi 1 vs Winner Semi 2 Rudd Park (Field 2) 1:25pm

View Event →
SENIOR GIRLS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

SENIOR GIRLS SOCCER


Team W D L F A GD Pts
All Saints 2 0 0 8 0 8 6
Redeemer 2 0 0 7 0 7 6
St Marouns 0 0 0 0 0 0 0
St Marks 0 0 1 0 3 -3 0
St Euphemia 0 0 1 0 4 -4 0
Georges River 0 0 2 0 8 -8 0

Week 1 - 7/5/19


The Crest

Georges River 0-3 Redeemer Field 4- 1.20pm

Week 2- 14/5/19


Redeemer

Redeemer 4-0 St Euphemia Field 1 - 1.55pm

Hammondville

All Saints 3-0 St Marks Field 3- 1.20pm

All Saints 5-0 Georges River Field 3- 1.55pm

Week 3 - 21/5/19


Redeemer

Redeemer vs St Marks Field 1 - 1.20pm

Hammondville

Georges River vs St Euphemia Field 1 - 1.20pm

St Marouns vs All Saints Field 3- 1.20pm
St Marouns vs Georges River Field 3- 1.55pm

Week 4 - 28/5/19


Hammondville

St Marouns vs Redeemer Field 3 - 1.20pm

St Marouns vs St Marks Field 3 - 1.55pm

Week 5 - 11/6/19


Hammondville

St Euphemia vs All Saints Field 3 - 1.20pm

St Euphemia vs St Marouns Field 3 - 1.55pm

Week 6 - 18/6/19


Redeemer

Redeemer vs All Saints Field 1 - 1.55pm

Hammondville

St Marks vs St Euphemia Field 3- 1.20pm

St Marks vs Georges River Field 3- 1.55pm

Finals - 25/6/19

1st vs 2nd Field 3 - 1.50pm

Location TBA


View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

15 YRS AND UNDER GIRLS SOCCER


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 2 0 0 6 0 6 6
Georges River 1 1 0 1 0 1 4
St Marks 1 0 0 2 1 1 3
St Marouns 0 1 1 0 1 -1 1
All Saints 0 0 1 1 2 -1 0
St Mary and Minas 0 0 1 0 1 -1 0
St Euphemia 0 0 1 0 5 -5 0

Week 1 - 7/5/19


Crest Bankstown

St Marouns 0-0 Georges River Field 2 - 1.20pm

St Marouns 0-1 Redeemer Field 2 - 1.55pm

Week 2- 14/5/19


Redeemer

Redeemer 5-0 St Euphemia Field 1 - 1.20pm

Hammondville

All Saints 1-2 St Marks Field 2 - 1.20pm

St Mary and Minas 0-1 Georges River Field 2 - 1.55pm

Week 3 - 21/5/19


Redeemer

Redeemer vs St Marks Field 1 - 1.55pm

Hammondville

Georges River vs St Euphemia Field 1 - 1.55pm

All Saints vs St Marouns Field 2- 1.20pm
St Mary and Minas vs All Saints Field 2- 1.55pm

Week 4 - 28/5/19


Hammondville

St Euphemia vs St Marks Field 1 - 1.20pm

Georges River vs All Saints Field 1 - 1.55pm
St Marouns vs St Mary and Minas Field 2 - 1.20pm
Redeemer vs St Mary and Minas Field 2- 1.55pm

Week 5 - 11/6/19


Hammondville

All Saints vs St Euphemia Field 1 - 1.20pm
Redeemer vs Georges River Field 1 - 1.55pm
St Mary and Minas vs St Marks Field 2 - 1.20pm
St Marouns vs St Marks Field 2- 1.55pm

Week 6 - 18/6/19


Redeemer

Redeemer vs All Saints Field 1- 1.55pm

Hammondville

St Euphemia vs St Mary and Minas Field 1 - 1.20pm

St Euphemia vs St Marouns Field 1 - 1.55pm
St Marks vs Georges River Field 2 - 1.20pm

Finals - 25/6/19


1st vs 2nd Field 1 - 1.50pm

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS SOCCER
Apr
17
to Jul 3

15 YRS AND UNDER BOYS SOCCER

SWISSA Soccer is played at 2 locations:

SWISSA Soccer abides by the laws of soccer as set out by FIFA apart from the SWISSA Soccer by-Laws (click here).


Team W D L F A GD Pts
Georges River 1 1 0 2 1 1 4
Redeemer 1 1 0 2 1 1 4
St Euphemia 1 0 0 2 0 2 3
St Marouns 0 2 0 0 0 0 2
All Saints 0 0 1 1 2 -1 0
St Mary & Minas 0 0 1 1 2 -1 0
St Marks 0 0 1 0 2 -2 0

Week 1: 7/5/19


Redeemer 0-0 St Marouns The Crest (Field 1) 2:00pm
St Marouns 0-0 Georges River The Crest (Field 1) 1:25pm

Week 2: 14/5/19


All Saints 1-2 Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Euphemia 2-0 St Marks Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
St Mary & Minas 1-2 Georges River Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 3: 21/5/19


Georges River vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
Redeemer vs St Euphemia Redeemer (Field 1) 1:25pm
St Marks vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 4: 28/5/19


All Saints vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
Redeemer vs Georges River Redeemer (Field 1) 1:25pm
St Marouns vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 5: 4/6/19


St Euphemia vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Euphemia vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
All Saints vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 6: 11/6/19


Redeemer vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Marks vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm
Georges River vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 7: 18/6/19


Redeemer vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
All Saints vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Marouns vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
Georges River vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 8: 25/6/19


Finals


1st vs 2nd Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm


Week 1: 7/5/19


Redeemer vs St Marouns The Crest (Field 1) 2:00pm
St Marouns vs Georges River The Crest (Field 1) 1:25pm

Week 2: 14/5/19


All Saints vs Redeemer Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Euphemia vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
St Mary & Minas vs Georges River Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 3: 21/5/19


Georges River vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
Redeemer vs St Euphemia Redeemer (Field 1) 1:25pm
St Marks vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 4: 28/5/19


All Saints vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
Redeemer vs Georges River Redeemer (Field 1) 1:25pm
St Marouns vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm

Week 5: 4/6/19


St Euphemia vs All Saints Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Euphemia vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
All Saints vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 6: 11/6/19


Redeemer vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
St Marks vs St Marouns Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm
Georges River vs St Euphemia Rudd Park, Belfield (Field 3) 1:25pm

Week 7: 18/6/19


Redeemer vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm
All Saints vs St Marks Rudd Park, Belfield (Field 1) 2:00pm
St Marouns vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 1:25pm
Georges River vs St Mary & Minas Rudd Park, Belfield (Field 2) 2:00pm

Week 8: 25/6/19


Finals


1st vs 2nd Rudd Park, Belfield (Field 1) 1:25pm

View Event →
SENIOR BOYS OZTAG
Jul
3
to Oct 3

SENIOR BOYS OZTAG

SWISSA Oztag is played according to the laws of Oztag (which can be downloaded by clicking here) apart from the SWISSA Oztag by-laws (click here).


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 4 1 0 34 10 24 13
Georges River 3 2 0 30 15 15 11
All Saints 3 1 1 27 16 11 10
St Marks 1 1 3 6 25 -19 4
St Euphemia 1 0 4 16 21 -5 3
St Marouns 0 1 4 10 36 -26 1

Week 1: 31/7/18 @ Redeemer Baptist School


St Marouns 3-3 St Marks Kick off 1:20 pm
All Saints 8-0 St Marks Kick off 1:55 pm
Redeemer 8-0 St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye vs Georges River, St Euphemia

Week 2: 7/8/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


Georges River 7-2 St Euphemia Kick off 1:20 pm
All Saints 8-2 St Marouns Kick off 1:20 pm
St Euphemia 3-4 All Saints Kick off 1:55 pm
Georges River 10-4 St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye vs Redeemer, St Marks

Week 3: 14/8/18


No Games


Week 4: 21/8/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


All Saints 2-6 Redeemer Kick off 1:20 pm
St Marks 2-1 St Euphemia Kick off 1:55 pm
Bye vs St Marouns, Georges River

Week 5: 28/8/18 @ Redeemer Baptist School


St Euphemia 7-1 St Marouns Kick off 1:20 pm
Redeemer 4-4 Georges River Kick off 1:20 pm
St Euphemia 3-7 Redeemer Kick off 1:55 pm
Bye vs All Saints, St Marks

Week 6: 4/9/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


St Marks 0-4 Georges River Kick off 1:20 pm
Redeemer 9-1 St Marks Kick off 1:55 pm
Georges River 5-5 All Saints Kick off 1:55 pm
Bye vs St Euphemia, St Marouns

Week 7: 11/9/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


Semi Finals


Redeemer 7-0 St Marks Semi Final A - Kick off 1:20 pm
Georges River 0-1 All Saints Semi Final B - Kick off 1:55 pm

Week 8: 18/9/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


Grand Final


All Saints 3-6 Redeemer Kick off 1:55 pm

Congratulations Redeemer Baptist School - Senior Oztag Champions 2018


IMG_5124.jpg

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS OZTAG
Jul
3
to Oct 4

15 YRS AND UNDER BOYS OZTAG

SWISSA Oztag is played according to the laws of Oztag (which can be downloaded by clicking here) apart from the SWISSA Oztag by-laws (click here).

 


Team W D L F A GD Pts
Georges River 5 1 0 50 14 36 16
Redeemer 4 1 1 40 17 23 13
St Euphemia 3 2 1 33 20 13 11
St Marks 3 0 3 26 31 -5 9
All Saints 2 0 4 18 32 -14 6
St Marouns 1 2 3 25 27 -2 5
St Mary and Minas 0 0 6 1 52 -51 0

Week 1: 31/7/18 @ Redeemer Baptist School


St Euphemia 8-0 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
St Marouns 5-6 St Marks Kick off 1:20 pm
All Saints 1-5 St Marks Kick off 1:55 pm
Redeemer 4-4 St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye vs Georges River

Week 2: 7/8/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


St Mary and Minas 0-8 Redeemer Kick off 1:20 pm
Georges River 4-4 St Euphemia Kick off 1:20 pm
All Saints 5-3 St Marouns Kick off 1:20 pm
St Euphemia 7-3 All Saints Kick off 1:55 pm
Georges River 8-1 St Marouns Kick off 1:55 pm
Bye vs St Marks

Week 3: 14/8/18


No Games


Week 4: 21/8/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


Georges River 13-0 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
All Saints 1-8 Redeemer Kick off 1:20 pm
St Mary and Minas 1-7 All Saints Kick off 1:55 pm
St Marks 3-8 St Euphemia Kick off 1:55 pm
Bye vs St Marouns

Week 5: 28/8/18 @ Redeemer Baptist School


St Euphemia 4-4 St Marouns Kick off 1:20 pm
Redeemer 6-8 Georges River Kick off 1:20 pm
St Marks 8-0 St Mary and Minas Kick off 1:55 pm
St Euphemia 2-6 Redeemer Kick off 1:55 pm
Bye vs All Saints

Week 6: 4/9/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


St Marks 2-9 Georges River Kick off 1:20 pm
St Marouns 8-0 St Mary and Minas Kick off 1:20 pm
Redeemer 8-2 St Marks Kick off 1:55 pm
Georges River 8-1 All Saints Kick off 1:55 pm
Bye vs St Euphemia

Week 7: 11/9/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


Semi Finals


Georges River 8-2 St Marks Semi Final A - Kick off 1:20 pm
Redeemer 3-4 St Euphemia Semi Final B - Kick off 1:55 pm

Week 8: 18/9/18 @ Doyle Grounds, Parramatta


Grand Final


Georges River 6-5 St Euphemia Kick off 1:20 pm

Congratulations George River Grammar - Junior Oztag Champions 2018


IMG_6868.jpg

View Event →
SENIOR GIRLS NETBALL
Jul
3
to Oct 3

SENIOR GIRLS NETBALL


Team W D L F A GD Pts
Georges River 5 0 0 89 27 62 15
Redeemer 4 0 1 119 31 88 12
All Saints 2 1 2 60 34 26 7
St Euphemia 1 1 3 25 58 -33 4
St Marks 1 1 3 19 72 -53 4
St Marouns 0 1 4 10 100 -90 1


Week 1: 8/5/18


Redeemer 29-1 St Marks Court 3 - 1:25pm
Georges River 22-1 St Marouns Court 3 - 2:05pm

Week 2: 15/5/18


Georges River 19-2 St Euphemia Court 3 - 1:25pm
All Saints 10-14 Redeemer Court 3 - 2:05pm

Week 3: 22/5/18


St Euphemia 15-3 St Marouns Court 3 - 1:25pm
Georges River 19-2 St Marks Court 4 - 1:25pm
All Saints 22-1 St Marouns Court 3 - 2:05pm
Redeemer 25-0 St Euphemia Court 4 - 2:05pm

Week 4: 29/5/18


St Marks 6-3 St Euphemia Court 3 - 1:25pm
All Saints 7-9 Georges River Court 3 - 2:05pm

Week 5: 5/6/18


St Marks 5-5 St Marouns Court 3 - 1:25pm
All Saints 5-5 St Euphemia Court 3 - 2:05pm

Week 6: 12/6/18


Redeemer 36-0 St Marouns Court 3 - 1:25pm
All Saints 16-5 St Marks Court 4 - 1:25pm
Georges River 20-15 Redeemer Court 3 - 2:05pm

Week 8: 19/6/18


Semi Final A


1st - GRG vs 4th - SEC WASHED OUT

Semi Final B


2nd - RBS vs 3rd - ASG WASHED OUT

Grand Final


Georges River announced as Senior Netball Champions 2018


View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS NETBALL
Jul
3
to Oct 3

15 YRS AND UNDER GIRLS NETBALL


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 6 0 0 116 31 85 18
Georges River 5 0 1 108 36 72 15
St Marks 3 1 2 51 47 4 10
St Marouns 3 1 2 60 95 -35 10
All Saints 1 1 4 42 61 -19 4
St Euphemia 1 1 4 57 76 -19 4
St Mary & Minas 0 0 6 10 98 -88 0

Week 1: 8/5/18


Georges River 21-2 St Marouns Court 1 - 1:25pm
Redeemer 13-4 St Marks Court 2 - 1:25pm
St Mary & Minas 0-14 Redeemer Court 2 - 2:05pm

Week 2: 15/5/18


St Mary & Minas 1-13 St Marks Court 1 - 1:25pm
Georges River 14-4 St Euphemia Court 2 - 1:25pm
Redeemer 17-14 St Euphemia Court 1 - 2:05pm
Georges River 31-3 St Mary & Minas Court 2 - 2:05pm

Week 3: 22/5/18


St Marks 6-19 Georges River Court 1 - 1:25pm
St Marouns 15-11 All Saints Court 2 - 1:25pm
All Saints 1-18 Redeemer Court 1 - 2:05pm
St Marouns 25-19 St Euphemia Court 2 - 2:05pm

Week 4: 29/5/18


St Marks 14-3 St Euphemia Court 1 - 1:25pm
Redeemer 18-11 Georges River Court 2 - 1:25pm
Georges River 12-3 All Saints Court 1 - 2:05pm
All Saints 16-2 St Mary & Minas Court 2 - 2:05pm

Week 5: 5/6/18


St Marks 5-5 St Marouns Court 1 - 1:25pm
All Saints 5-5 St Euphemia Court 2 - 1:25pm

Week 6: 12/6/18


St Marks 9-6 All Saints Court 1 - 1:25pm
St Marouns 12-3 St Mary & Minas Court 2 - 1:25pm
St Mary & Minas 1-12 St Euphemia Court 1 - 2:05pm
Redeemer 36-1 St Marouns Court 2 - 2:05pm

Week 8: 19/6/18


Semi Final A


1st - RBS vs 4th - STM WASHED OUT

Semi Final B


2nd - GRG vs 3rd - SMC WASHED OUT

Grand Final


Redeemer announced as Junior Netball Champions 2018


View Event →
SWISSA ATHLETICS CARNIVAL
Aug
12
9:00 AM09:00

SWISSA ATHLETICS CARNIVAL

Congratulations Redeemer Baptist School on winning the 2018 SWISSA Athletics Carnival. The final points score was:

  1. Redeemer Baptist School - 1708

  2. All Saints Grammar - 738

  3. St Euphemia College - 596

  4. St Marks College - 589

  5. St Marouns College - 379

  6. St Mary and Minas College - 175

Congratulations to the following girls age champions:

18yrs - Telisha Petrick and Elvice Ikuo - Redeemer Baptist School

17yrs - Carla Zammit - Redeemer Baptist School

16yrs - Mikalah Zammit - Redeemer Baptist School

15yrs - Esther Park - Redeemer Baptist School

14yrs - Victoria Garth - Redeemer Baptist School

13yrs - Olga-Liana Athanasatos - All Saints Grammar

12yrs - Victoria Gerring - Redeemer Baptist School

Congratulations to the following boys age champions:

18yrs - Junior Savaiko - Redeemer Baptist School

17yrs - Anthony Bolton - Redeemer Baptist School

16yrs - Sirach Zohre - Redeemer Baptist School

15yrs - Edward Garth - Redeemer Baptist School

14yrs - Albert Albert-Ikolo - Redeemer Baptist School

13yrs - Boris Spajic - St Marks College

12yrs - Avishek Jugjali - St Marks College

Click here for the full individual points table.

Click here for the full set of track results. Click here for records broken on the track.

Click here for the full set of field event results. Click here for records broken in field events.

View Event →
SENIOR BOYS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

SENIOR BOYS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 5 0 0 10 0 10 15
St Marks 4 0 1 8 4 4 12
St Euphemia 3 0 2 6 5 1 9
Redeemer 2 0 3 6 8 -2 6
All Saints 1 0 4 4 9 -5 3
Georges River 0 0 5 2 10 -8 0

Week 1- 23/10/18


St Marouns 2-0 Redeemer Court 3 1.15
Georges River 1-2 Redeemer Court 3 1.40
All Saints 0-2 St Euphemia Court 3 2.05

Week 2- 30/10/18


St Marks 2-1 Redeemer Court 3 1.15
St Euphemia 2-0 Georges River Court 3 1.40
All Saints 1-2 Redeemer Court 3 2.05

Week 3- 6/11/18


St Marks 2-0 St Euphemia Court 3 1.15
St Marks 2-1 All Saints Court 3 1.40
Georges River 1-2 All Saints Court 3 2.05

Week 4- 13/11/18


St Marks 0-2 St Marouns Court 3 1.15
St Marouns 2-0 Georges River Court 3 1.40
Georges River 0-2 St Marks Court 3 2.05

Week 5- 20/11/18


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 3 1.15
All Saints 0-2 St Marouns Court 3 1.40
Redeemer 1-2 St Euphemia Court 3 2.05

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 2-0 St Marks Court 3- 1.25

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER BOYS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 5 0 1 11 2 9 15
St Euphemia 5 0 1 10 2 8 15
Georges River 5 0 1 10 3 7 15
All Saints 3 0 3 6 7 -1 9
St Marks 2 0 3 5 6 -1 6
Redeemer 1 0 5 2 10 -8 3
St Mary and Minas 0 0 6 0 12 -12 0

Week 1- 23/10/18


St Marouns 2-0 Redeemer Court 6- 1.15pm
Georges River 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.15pm
Georges River 2-0 Redeemer Court 6- 1.40pm
St Marouns 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.40pm
All Saints 0-2 St Euphemia Court 6- 2.05pm

Week 2- 30/10/18


St Marks 2-0 Redeemer Court 6- 1.15pm
St Euphemia 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.15pm
St Euphemia 2-0 Georges River Court 6- 1.40pm
St Marks 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.40pm
All Saints 2-0 Redeemer Court 6- 2.05pm

Week 3- 6/11/18


St Marks 0-2 St Euphemia Court 6- 1.15pm
St Marks 1-2 All Saints Court 6- 1.40pm
Georges River 2-0 All Saints Court 6- 2.05pm

Week 4- 13/11/18


St Marks 0-2 St Marouns Court 6- 1.15pm
St Marouns 1-2 Georges River Court 6- 1.40pm
Georges River 2-0 St Marks Court 6- 2.05pm

Week 5- 20/11/18


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 6- 1.15pm
All Saints 0-2 St Marouns Court 6- 1.40pm
Redeemer 2-0 St Mary and Minas Court 2- 1.40pm
Redeemer 0-2 St Euphemia Court 6- 2.05pm
All Saints 2-0 St Mary and Minas Court 2- 2.05pm

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 2-0 St Euphemia Court 1- 1.25

View Event →
SENIOR GIRLS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

SENIOR GIRLS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 4 0 1 8 2 6 12
Redeemer 4 0 1 8 4 4 12
St Euphemia 2 0 3 6 6 0 6
Georges River 2 0 3 5 6 -1 6
All Saints 2 0 3 4 7 -3 6
St Marks 1 0 4 2 8 -6 3

Week 1- 23/10/18


St Marouns 2-0 Redeemer Court 1- 1.15pm
Georges River 1-2 Redeemer Court 1- 1.40pm
All Saints 2-1 St Euphemia Court 1- 2.05pm

Week 2- 30/10/18



St Euphemia 2-0 Georges River Court 1- 1.40pm
All Saints 0-2 Redeemer Court 1- 2.05pm

Week 3- 6/11/18


St Marks 0-2 St Euphemia Court 1- 1.15pm
St Marks 0-2 All Saints Court 1- 1.40pm
Georges River 2-0 All Saints Court 1- 2.05pm

Week 4- 13/11/18


St Marks 2-0 St Marouns Court 1- 1.15pm
St Marouns 2-0 Georges River Court 1- 1.40pm
Georges River 2-0 St Marks Court 1- 2.05pm

Week 5- 20/11/18


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 1- 1.15pm
St Marks 0-2 Redeemer Court 2- 1.15pm
All Saints 0-2 St Marouns Court 1- 1.40pm
Redeemer 2-1 St Euphemia Court 1- 2.05pm

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 0-2 Redeemer Court 1- 1.55

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS VOLLEYBALL
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER GIRLS VOLLEYBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marouns 5 0 1 11 2 9 15
Georges River 5 0 1 11 3 8 15
Redeemer 4 0 2 8 4 4 12
St Euphemia 4 0 2 8 6 2 12
St Marks 2 0 4 4 8 -4 6
All Saints 1 0 5 3 10 -7 3
St Mary and Minas 0 0 6 0 12 -12 0

Week 1-23/10/2018


St Marouns 2-0 Redeemer Court 4- 1.15pm
Georges River 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.15pm
Georges River 2-0 Redeemer Court 4- 1.40pm
St Marouns 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.40pm
All Saints 1-2 St Euphemia Court 4- 2.05pm

Week 2- 30/10/2018


St Marks 0-2 Redeemer Court 4- 1.15pm
St Euphemia 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.15pm
St Euphemia 2-1 Georges River Court 4- 1.40pm
St Marks 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.40pm
All Saints 0-2 Redeemer Court 4- 2.05pm

Week 3- 6/11/2018


St Marks 0-2 St Euphemia Court 4- 1.15pm
St Marks 2-0 All Saints Court 4- 1.40pm
Georges River 2-0 All Saints Court 4- 2.05pm

Week 4- 13/11/2018


St Marks 0-2 St Marouns Court 4- 1.15pm
St Marouns 1-2 Georges River Court 4- 1.40pm
Georges River 2-0 St Marks Court 4- 2.05pm

Week 5- 20/11/2018


St Marouns 2-0 St Euphemia Court 4- 1.15pm
All Saints 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.15pm
All Saints 0-2 St Marouns Court 4- 1.40pm
Redeemer 2-0 St Mary and Minas Court 5- 1.40pm
Redeemer 2-0 St Euphemia Court 4- 2.05pm

Week 6- 27/11/18


Finals

St Marouns 2-0 Georges River Court 3- 1.55

View Event →
SENIOR GIRLS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

SENIOR GIRLS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
Redeemer A 5 0 0 12 3 9 15
All Saints A 2 0 3 9 6 3 6
Redeemer B 2 0 3 5 10 -5 6
All Saints B 1 0 4 4 11 -7 3

Week 1 - 23rd of October


All Saints A 1-2 All Saints B Court 6
Redeemer A 3-0 Redeemer B Court 7

Week 2 - 30th of October


All Saints B 1-2 Redeemer A Court 6
Redeemer B 0-3 All Saints A Court 7

Week 3 - 6th of November


All Saints A 1-2 Redeemer A Court 6
All Saints B 0-3 Redeemer B Court 7

Week 4 - 13th of November


Bye vs

Week 5 - 20th of November


Semi-Finals


Redeemer A 3-0 Redeemer B Court 6
All Saints A 3-0 All Saints B Court 7

Week 6 - 27th of November


Finals


Redeemer A 2-1 All Saints A Court 6

3rd / 4th Playoff


Redeemer B 2-1 All Saints B Court 7

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER GIRLS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
Redeemer A 4 0 0 10 2 8 12
Georges River 3 0 1 7 5 2 9
Redeemer B 2 0 2 8 4 4 6
St Euphemia 1 0 3 4 8 -4 3
All Saints 0 0 4 1 11 -10 0

Week 1 - 23rd of October


All Saints 1-2 Georges River Court 1
Redeemer B 3-0 St Euphemia Court 2
Redeemer A vs bye

Week 2 - 30th of October


Georges River 0-3 Redeemer A Court 1
Redeemer B 3-0 All Saints Court 2
St Euphemia vs bye

Week 3 - 6th of November


All Saints 0-3 St Euphemia Court 1
Redeemer A 2-1 Redeemer B Court 2
Georges River vs bye

Week 4 - 13th of November


Bye vs

Week 5 - 20th of November


St Euphemia 1-2 Redeemer A Court 1
Redeemer B 1-2 Georges River Court 2
All Saints vs bye

Week 6 - 27th of November


Redeemer A 3-0 All Saints Court 1
Georges River 3-0 St Euphemia Court 2
Redeemer B vs bye

View Event →
SENIOR BOYS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

SENIOR BOYS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia A 4 0 1 12 3 9 12
All Saints 3 0 2 6 9 -3 9
Redeemer 2 0 3 8 7 1 6
St Euphemia B 1 0 4 4 11 -7 3

Week 1 - 23rd of October


All Saints 0-3 St Euphemia A Court 8
Redeemer 3-0 St Euphemia B Court 9

Week 2 - 30th of October


St Euphemia A 0-3 Redeemer Court 8
St Euphemia B 1-2 All Saints Court 9

Week 3 - 6th of November


Redeemer 1-2 All Saints Court 8
St Euphemia B 0-3 St Euphemia A Court 9

Week 4 - 13th of November


bye vs

Week 5 - 20th of November


Semi-Finals


Redeemer 0-3 St Euphemia B Court 8
St Euphemia A 3-0 All Saints Court 9

Week 6 - 27th of November


Finals


St Euphemia A 3-0 St Euphemia B Court 8

3rd / 4th Playoff


Redeemer 1-2 All Saints Court 9

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS TENNIS
Oct
3
to Dec 12

15 YRS AND UNDER BOYS TENNIS


Team W D L F A GD Pts
Redeemer A 4 0 0 11 1 10 12
Georges River 4 0 1 12 3 9 12
Redeemer B 3 0 2 10 5 5 9
All Saints A 2 0 2 4 8 -4 6
St Euphemia A 1 0 3 5 7 -2 3
St Euphemia B 1 0 3 3 9 -6 3
All Saints B 0 0 4 0 12 -12 0

Week 1 - 23rd of October


All Saints B 0-3 Redeemer A Court 3
Georges River 3-0 All Saints A Court 4
Redeemer B 3-0 St Euphemia B Court 5
St Euphemia A vs bye

Week 2 - 30th of October


All Saints A 0-3 Redeemer A Court 3
Georges River 3-0 St Euphemia B Court 4
Redeemer B 2-1 St Euphemia A Court 5
All Saints B vs bye

Week 3 - 6th of November


St Euphemia A 0-3 Redeemer A Court 3
St Euphemia B 3-0 All Saints B Court 4
Redeemer B 1-2 Georges River Court 5
All Saints A vs bye

Week 4 - 13th of November


Bye vs

Week 5 - 20th of November


Georges River 1-2 Redeemer A Court 3
Redeemer B 3-0 All Saints B Court 4
St Euphemia A 1-2 All Saints A Court 5
St Euphemia B vs bye

Week 6 - 27th of November


All Saints B 0-3 Georges River Court 3
All Saints A 2-1 Redeemer B Court 4
St Euphemia B 0-3 St Euphemia A Court 5
Redeemer A vs bye

View Event →

SOCCER GALA DAY
Apr
9
9:00 AM09:00

SOCCER GALA DAY

Click here for details regarding the SWISSA Soccer Gala Day to be held on April 10th, Hammondville Oval commencing at 9:00am.

Final Results

Senior Boys

  1. Redeemer Baptist School - 15 points (+12)

  2. All Saints Grammar - 8 points (+4)

  3. St Euphemia College - 8 points (0)

  4. St Marks College - 7 points (0)

  5. St Marouns College - 4 points (-3)

  6. St Mary and Minas - 0 points (-13)

Senior Girls

  1. All Saints Grammar - 15 points (+15)

  2. Redeemer Baptist School - 12 points (+11)

  3. St Marouns College - 9 points (+5)

  4. St Euphemia College - 4 points (-10)

  5. St Marks College A - 2 points (-10)

  6. St Marks College B - 1 point (-11)

View Event →
15 YRS AND UNDER GIRLS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

15 YRS AND UNDER GIRLS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
Redeemer 6 0 0 235 44 191 18
St Marouns 5 0 1 143 61 82 15
All Saints 4 0 2 90 82 8 12
Georges River 3 0 3 117 74 43 9
St Mary and Minas 1 1 4 46 110 -64 4
St Marks 1 1 4 49 123 -74 4
St Euphemia 0 0 6 32 218 -186 0

Week 1 - 12/02/19

Redeemer 24-3 All Saints Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 5-5 St Mary and Minas Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 10-18 Redeemer Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 2 - 19/02/19

St Mary and Minas 6-22 St Marouns Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 4-8 St Marouns Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
All Saints 12-10 Georges River Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 6-19 St Mary and Minas Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 3 - 26/02/19

St Euphemia 10-18 St Marks Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 4-59 Georges River Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 4 - 5/03/19

St Euphemia 4-36 All Saints Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 17-8 St Marks Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 6-38 St Marouns Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 5 - 12/03/19

All Saints 13-26 St Marouns Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 2-48 Redeemer Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 15-6 St Mary and Minas Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
Redeemer 26-23 St Marouns Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 6 - 19/03/19

Redeemer 46-0 St Mary and Minas Court 3 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 10-8 St Marks Court 4 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 6-26 St Marouns Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
Redeemer 73-6 St Marks Court 6 - 2:05 pm-2:37 pm
All Saints 16-10 St Mary and Minas Court 7 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 8 -Finals- 2/04/19

St Marouns 6-28 Redeemer Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm

Congratulations to Redeemer Baptist School, Junior Girls Basketball Champions 2019

View Event →
SENIOR GIRLS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

SENIOR GIRLS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 6 0 0 208 60 148 18
Redeemer 4 0 2 128 91 37 12
St Marks 4 0 2 68 60 8 12
Georges River 2 0 4 76 139 -63 6
All Saints 1 0 4 41 125 -84 3
St Marouns 0 0 5 49 95 -46 0

Week 1- 12/02/19

St Euphemia 16-5 St Marks Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
Redeemer 21-8 All Saints Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
Redeemer 31-10 Georges River Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 2 - 19/02/19

All Saints 11-10 St Marouns Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Marks 13-7 Georges River Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Euphemia 32-9 St Marouns Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 3 - 26/02/19

All Saints 5-56 St Euphemia Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Euphemia 33-5 Georges River Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 4 - 5/03/19

St Euphemia 35-24 Redeemer Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Marks 12-3 All Saints Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
All Saints 14-26 Georges River Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm
St Marouns 10-26 Redeemer Court 4 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 5 - 12/03/19

St Marouns 12-16 Georges River Court 1 - 1:30 pm - 2:02 pm
St Marks 10-8 St Marouns Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm
St Marks 12-9 Redeemer Court 3 - 1:30 pm - 2:02 pm

Week 6 - Semis- 19/03/19

St Euphemia 36-12 Georges River Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm
Redeemer 17-16 St Marks Court 2 - 2:05 pm - 2:37 pm

Week 8 - Finals- 2/04/19

St Euphemia 32-27 Redeemer Court 1 - 2:05 pm - 2:37 pm

Congratulations to St Euphemia College, Senior Girls Basketball Champions 2019

View Event →
15 YRS AND UNDER BOYS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

15 YRS AND UNDER BOYS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
St Euphemia 6 0 0 246 76 170 18
St Marouns 5 0 1 149 58 91 15
St Mary and Minas 4 0 2 148 89 59 12
Georges River 3 0 3 156 132 24 9
St Marks 2 0 4 68 102 -34 6
All Saints 1 0 5 50 182 -132 3
Redeemer 0 0 6 27 205 -178 0

Week 1 - 12/02/19


Redeemer 8-16 All Saints Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marks 11-23 St Mary and Minas Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
Georges River 40-2 Redeemer Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 2 - 19/02/19


St Mary and Minas 6-10 St Marouns Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marks 3-22 St Marouns Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 9-50 Georges River Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 34-26 St Mary and Minas Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 3 - 26/02/19


St Euphemia 30-7 St Marks Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 45-16 Georges River Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 4 - 5/03/19


St Euphemia 51-10 All Saints Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 23-13 St Marks Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 30-15 St Marouns Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 5 - 12/03/19


All Saints 5-35 St Marouns Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
St Euphemia 56-2 Redeemer Court 5 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 15-34 St Mary and Minas Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 2-38 St Marouns Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 6 - 19/03/19


Redeemer 11-33 St Mary and Minas Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm
All Saints 2-12 St Marks Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm
Georges River 12-29 St Marouns Court 5 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 2-22 St Marks Court 6 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 8-26 St Mary and Minas Court 7 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 8 -Finals- 2/04/19


St Marouns 19-37 St Euphemia Court 4 - 1:30 pm - 2:02 pm

Congratulations to St Euphemia College, Junior Boys Basketball Champions 2019

View Event →
SENIOR BOYS BASKETBALL
Jan
28
to Apr 17

SENIOR BOYS BASKETBALL


Team W D L F A GD Pts
St Marks 6 0 0 211 122 89 18
St Marouns 4 0 2 140 109 31 12
Redeemer 3 0 1 109 66 43 9
Georges River 3 0 3 154 168 -14 9
St Euphemia 1 0 4 81 124 -43 3
All Saints 0 0 5 47 149 -102 0

Week 1- 12/02/19


St Euphemia 18-39 St Marks Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 34-10 All Saints Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
Redeemer 31-24 Georges River Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 2 - 19/02/19


All Saints 9-24 St Marouns Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 26-17 Georges River Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 12-29 St Marouns Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 3 - 26/02/19



All Saints 4-14 St Euphemia Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
St Euphemia 23-25 Georges River Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 4 - 5/03/19


St Euphemia 14-27 Redeemer Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 45-6 All Saints Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
All Saints 18-32 Georges River Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marouns 18-17 Redeemer Court 4 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 5 - 12/03/19


St Marouns 24-26 Georges River Court 1 - 2:05 pm-2:37 pm
St Marks 30-29 St Marouns Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marks 25-22 Redeemer Court 3 - 2:05 pm-2:37 pm

Week 6 - Semis- 19/03/19


St Marks 46-30 Georges River Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm
St Marouns 16-15 Redeemer Court 2 - 1:30 pm-2:02 pm

Week 8 - Finals- 2/04/19


St Marks 17-19 St Marouns Court 1 - 1:30 pm-2:02 pm

Congratulations to St Marouns College, Senior Boys Basketball Champions 2019

View Event →
YR 10 AND UNDER BOYS INDOOR CRICKET
Jan
28
to Apr 17

YR 10 AND UNDER BOYS INDOOR CRICKET


Team W D L F A GD Pts
Georges River 4 0 0 235 120 115 12
All Saints 1 0 3 205 252 -47 3
Redeemer 1 0 3 189 257 -68 3

Week 1 - 12/02/2019


All Saints 37-41 Georges River Court 1 - 1:20pm
Redeemer vs Bye Court 2

Week 2 - 19/02/2019


Georges River 74-31 All Saints Court 1 - 1:20pm
Redeemer vs Bye Court 2

Week 3 - 26/02/2019


Georges River 56-14 Redeemer Court 1 - 1:20pm
All Saints vs bye Court 2

Week 4 - 05/03/2019


Redeemer 77-78 All Saints Court 1 - 1:20pm
Georges River vs bye Court 2

Week 5 - 12/03/2019


Georges River 64-38 Redeemer Court 1 - 1:20pm
All Saints vs bye Court 2

Week 6 - 19/03/2019


Redeemer 60-59 All Saints
Georges River vs bye Court 2

Week 7 - 02/04/2019


Final


1st vs 2nd Court 1 - 1:20pm
3rd vs bye Court 2

View Event →